Dziennik Jakuba Działowego


29 czerwca Maks Dębski i ja spędziliśmy czas w Kopalni Soli w Wieliczce razem z Marcinem i jego mamą. Wyjechaliśmy rano autem i od 9:00 zaczęliśmy zwiedzanie. Mój kuzyn Romek zarezerwował nam kurs dla osób niepełnosprawnych. Okazało się, że nie była to rezerwacja na oprowadzanie z grupą, tylko na zwiedzanie: my i pani przewodniczka. Pani przewodniczka pokazała nam miejsca, które nie są w planie zwiedzania, ale stwierdziła, że jesteśmy dobrze zorganizowani i na tyle silni, że wniesiemy Marcina po schodach.

Marcinowi bardzo się podobało i zadawał dużo pytań, na które pani przewodniczka odpowiadała z wielką chęcią. Pani, która nas oprowadzała dała Marcinowi dużą bryłkę soli i powiedziała, że każdemu zwiedzającemu przysługuje 1kg soli.

Spędziliśmy dwie godziny pod ziemią, a czas leciał bardzo szybko. Gdy skończyliśmy zwiedzanie, usiedliśmy w kawiarence i wypiliśmy kawę rozmawiając. Marcin opowiadał nam jak będzie robił prawo jazdy i jak będzie wyglądało specjalnie przystosowane dla niego auto. Później przyjechał po nas mój tata i zabrał Marcina z jego mamą na obiad. I przyszedł czas na powrót do Świdnicy.

Myślę, że Marcin na długo zapamięta wizytę w Krakowie i obiecywał, że jak tylko zrobi prawo jazdy to przyjedzie do nas na dłużej.

 

Czy spełniłem marzenie?  Tak, tak, tak!

Jakub Działowy

 

 

Pobieralnia plików

LO SMS Świdnica

SPSS i M w Świdnicy

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
25 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Dyzma, Ireneusz, Lucja, Lutomysł,
Łucja, Maria, Mariola, Wieńczysław

Do końca roku zostało 282 dni.
Zodiak: Baran

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterdzisiaj96
mod_vvisit_counterw tym tygodniu5154
mod_vvisit_counterw tym miesiącu122652
mod_vvisit_counterod początku4073732

We have: 37 guests online
Twoje IP: 3.91.79.74