Ty też możesz zostać E-wolontariuszem! To proste!

E-wolontariat istnieje w naszej szkole drugi rok. Prowadzi go Pani Zofia Księżarek, a wolontariuszami w większości są uczniowie klasy 2. Najbardziej zaangażowanymi w pracy wolontarystycznej są: Maksym Dębski, Patryk Talaga, Tobiasz Pawlak, Patryk Krzywda i Tomasz Jarmowski. W roku 2013 do pracy włączyli się Jakub Działowy i Mateusz Leś, z klasy 1.

Od początku praca nasza polegała głównie na sms-owym i mailowym kontakcie z Marcinem K, który jest naszym rówieśnikiem i od dziecka porusza sięna wózku. Wysyłamy mu życzenia okolicznościowe, informacje ciekawe ze świata kolarskiego, z naszych podróży, wyjazdów, wyścigów i inne. Chodzi nam o to, żeby miał takich zwyczajnych kolegów.

W tym roku rozpoczęła się seria naszych 18-stek a Marcin jest naszym rówieśnikiem. Chcąc sprawić mu przyjemność, umówiliśmy się z całą klasą, wychowawczynią, rodzicami i zorganizowaliśmy akcję - SPEŁNIAM TWOJE MARZENIE. W ramach tej akcji, zaprosiliśmy Marcina z mamą na 3 dni do Krakowa. Chcieliśmy mu umożliwić zwiedzanie, pomimo jego niepełnosprawności. Itak w dniach 27, 28, 29 czerwca 2013 roku, Marcin z mamą zawitał w Krakowie.

Z dworca odebrał ich tata Jakuba, Pan Piotr Działowy. Oboje zamieszklali u Państwa Działowych i byłi przez nich goszczeni. Nie musieli za nic płacić bo część kosztów pokryli uczniowie klasy 2, a pozostałą wzięli na siebie rodzice Jakuba. Pierwszego dnia przewodnikiem po Krakowie był Maksym Dębski i jego ciocia Pani Katarzyna Ostroga – mieszkańcy Krakowa. Wiedzieli więc gdzie zaprosić naszych gości i co zrobić żeby miło spędzili czas. Następnego dnia przewodnikiem został Patryk a trzeciego wszyscy zjechali do kolapalni soli w Wieliczce.

Późnym wieczorem Marcin z mamą wrócili do Świdnicy, zachwyceni, zauroczeni gościnnością naszych „krakusów” i chyba pełni wiary w ludzi.

Czy udała się nam akcja SPEŁNIAM TWOJE MARZENIE?

Przeczytajcie list od Marcina i jego rodziców.

Wam też może się udać przedsięwzięcie „nieprawdopodobne” -  nam się udało!

E-wolontariusz

Warto tu zaglądnąć:

http://www.wolontariat.org.pl/

http://www.ewolontariat.pl/

Pobieralnia plików

LO SMS Świdnica

SPSS i M w Świdnicy

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
25 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Dyzma, Ireneusz, Lucja, Lutomysł,
Łucja, Maria, Mariola, Wieńczysław

Do końca roku zostało 282 dni.
Zodiak: Baran

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterdzisiaj123
mod_vvisit_counterw tym tygodniu5181
mod_vvisit_counterw tym miesiącu122679
mod_vvisit_counterod początku4073759

We have: 38 guests online
Twoje IP: 3.91.79.74